Den otevřených dveří profesionálních hasičů v Hradci Králové

16.05.2013 20:47

V neděli 5. května jsme se vypravili do Hradce Králové, kde se u příležitosti svátku sv. Floriána konal Den otevřených dveří profesionálních hasičů. Nejprve jsme navštívili centrální hasičskou stanici u zimního stadionu, kde jsme si mohli prohlédnout veškerou hasičskou techniku. Děti nahlédly do všech hasičských aut, prohlédnout si speciální obleky a kompletní hasičskou výzbroj. Po podrobném prozkoumání veškeré dostupné techniky jsme se rozhodli, že vyrazíme ještě do druhé hradecké stanice a to na Pražské třídě. Tam si to děti užily snad ještě mnohem víc. Přivítalo nás tam hned několik hasičů, ukázali nám své království, pravý sjezd po požární tyči, mohli jsme nahlédnout na svět přes termokameru, kterou vyhledávají ohniska požárů a spoustu dalších hasičských vymožeností. Výlet jsme si moc užili a těšíme se, že co nevidět opět někam vyrazíme.