Provozská uzlovka 2013

20.03.2013 19:04

V sobotu 9. března jsme vyrazili na naše první letošní závody. Jednalo se o zahajující soutěž úplně prvního ročníku Ligy hasičské mládeže okresu Rychnov nad Kněžnou.  Sraz byl brzy ráno před hasičárnou. Přestože na jednu hlídku bylo potřeba pouze pět dětí, nebylo mladých hasičů mnoho ať už kvůli nemoci nebo kvůli jiným zájmům.  Byli jsme rádi, že se dali dokupy hlídka za starší s tím, že si na místě někoho musíme půjčit a jedna hlídka našich malých „cvrčků“. Mluvím tak o nich jelikož v kategorii mladších startují děti od 6- ti do 10-ti let za naše družstvo nastoupili děti již pětileté… Po příjezdu na místo, následné registraci a zaplacení startovného jsme si zabrali svoje stanoviště u stolu a začali opět trénovat a opakovat potřebné uzle. Zjistilo se jak bude soutěž probíhat a dozvěděli jsme se všechny potřebné organizační informace. Netrvalo dlouho a naše první hlídka byla na startu. Za mladší startovali: Matěj Rybín, Šárka Vlčková, Terezka Labuťová, Zuzanka Černá a Klárka Nováčková. I přes veškerou snahu se bohužel umístili až na posledním 12. místě. Po delším čekání se dočkali i starší… Ke startu se připravili: Marek Holeček,  Janička Tomášková, Filip Türb, zapůjčený Honzík z Provozu a Káťa Kazdová. Přesto, že je v této kategorii velká konkurence se starší družstvo umístilo už o něco lépe… 10. místo ze 14-ti zúčastněných družstev. Do kategorie jednotlivců měly odvahu se přihlásit pouze Šárka Vlčková, Klárka Nováčková za mladší a Káťa Kazdová za starší. Umístění: Klárce se bohužel nezadařilo převládla velká nervozita a bylo z toho 25. místo, Šárka zabojovala o něco lépe a umístila se už na krásném 15.místě z 26 zúčastněných. Káťa se prala za starší sama a vybojovala krásné 23. místo z 34 zúčastněných. Všechny naše holky patřily ve své kategorii k nejmladším. Závody jsme si i přes ukrutně dlouhé čekání moc užili a už se těšíme na další, snad se nám trochu víc zadaří a posuneme se ve stupních vítězů zase o trošku výš… :)

Fotografie z uzlovky:

sdh-jilovice.rajce.idnes.cz/Provozska_uzlovka_9._brezna_2013/