Závod požárnické všestrannosti - braňák - Bystré 6.10.2012

07.10.2012 17:58

V sobotu 6. října 2012 v sedm ráno jsme měli sraz před hasičárnou. Vyrazili jsme směr Bystré na nejdůležitější a dlouho obávaný závod letošního podzimu. Vyrazilo celkem 10 dětí, které se těšili jak zúročí všechny dovednosti a znalosti, které jsme dlouho trénovali. Do Bystrého jsme dorazili na osmou hodinu. Po odevzdání evidenčního listu jsme obdrželi startovní čísla pro obě naše hlídky. Rozložili jsme stan a vytvořili si svou základnu pro dnešní den. Čekání na start jsme si zkracovali opakováním různých hasičských dovedností, ať už uzlováním tak i zkoušením značek a podobně. Zanedlouho šla na řadu naše první hlídka mladších hasičů. Na start se postavila Kája Černá, Klárka Nováčková, Denisa Holečková, Anetka Rydlová a Šárka Vlčková. Vzhledem k tomu, že naše čistě holčičí hlídka byla na tomto závodě úplně poprvé, vedlo se jim moc dobře. Za zhruba půl hodiny jsme je už vítali opět v cíli. Po sdělení všech dojmů ze závodu se pomalu, ale jistě rozjeli se svými rodiči zpět k domovu. Naše starší kategorie měla před sebou ještě dlouhé čekání... jak postupoval čas tak byla na dětech znát i lehká nervozita... Čekali jsme ještě na posledního člena naší hlídky Vendu. Měl hokej a tak dorazil opravdu na poslední chvíli... Naštěstí to s tatínkem měli načasované na jedničku.  Počasí nám přálo a když jsme se vydali ke startu svítilo už sluníčko. Druhá hlídka startovala o půl jedné. Na čáře byli Julča Zemanová, Janička Tomášková, Venda Labuť, Káťa Kazdová a propůjčená Sára ze Slavětína. Už na střelbě jsme viděli, že se naší hlídce docela daří... dál už vedoucí bohužel nevidí a ani nemohou... V cíli jsme je vítali už po krásných 25 minutách. Plni dojmů rozdýchávali cílový sprint. Sbalili jsme naši základnu a vyrazili k domovu. Mladší kategorie obsadila 19. místo z 28 zúčastněných hlídek. Na úplně první start výborný výsledek. Starší kategorie obsadila krásné 9. místo z 21 zúčastněných družstev. Musím podotknout, že je to 100% zlepšení oproti loňskému roku a v takové konkurenci... Výborný výsledek a skvělý začátek pro druhé kolo, které nás čeká na jaře. Všem našim malým hasičům děkuji za skvělé výkony, a neméně poděkování patří samozřejmě jejich rodičům, kteří s dětmi opakovali doma po večerech všechny potřebné dovednosti a také nesmím samozřejmě opomenout na všechny ostatní co s námi chodí trénovat!

Udělali jste nám velkou radost.

V.L. :o)